o nás

Asociace sommelierů ČR, profesní organizace s více než 20 letou tradicí
1

VZDĚLÁVÁME

Asociace sommelierů ČR nabízí vzdělávací programy jak pro profesionály z oboru, tak pro každého, kdo chce umět vybrat si pro sebe to nejlepší víno v obchodě či restauraci. AS ČR pořádá pravidelné degustace a sommelierské soutěže.

více informací
2

SPOLUPRACUJEME

Asociace sommelierů ČR spolupracuje se svými partnerskými členy, pořádá a poskytuje záštitu předním sommelierským soutěžím v České republice a významným akcím, spolupracuje s Mezinárodní asociací sommelierů.

více informací
3

expertise

Reprezentativní funkce v Asociaci sommelierů ČR jsou obsazeny významnými osobnostmi z oboru sommelierství v ČR, kteří se pravidelně účastní národních i mezinárodních hodnocení vín a přispívají k propagaci oboru u nás i ve světě.

více informací
IMG 5309 scaled - O nás
Kdo jsme

Asociace sommelierů ČR

je profesní organizace, která zastřešuje:

profesionální sommeliery, pracovníky v gastronomii, milovníky vín, hotelové školy a gastronomická zařízení. Asociace sommelierů ČR - AS ČR vznikla v roce 1997 a v roce 1998 byla AS ČR ve Vídni přijata do Mezinárodní asociace sommelierů - ASI. Asociace sommelierů ČR pořádá každoročně 9 seminářů a degustací a další akce ve spolupráci s partnery.

pro profesionály z oboru

zvyšování kvalifikace

Chcete být lepší? Víme, jak na to.
- O nás

vzdělávací akce a školení

Více než 20 let Asociace sommelierů ČR pořádá vzdělávací kurzy, řízené degustace vín či připravuje školení "na míru" dle potřeb firem a restaurací. Každoročně AS ČR nabízí 12 vzdělávacích akcí spojených s degustací vín a odborným výkladem.

IMG 5225 scaled - O nás

sommelierské soutěže v ČR

Zajímáte se o obor a chcete ukázat či si jen vyzkoušet, "co ve vás je"? Každoroční soutěž Sommelier Moravy je zaměřena výhradně na vína z Moravy a Čech, znalosti o vínech a vinařství z celého světa uplatníte na Mistrovství sommelierů ČR - Bohemia Sekt Trophée. Obě soutěže probíhají v kategoriích profesionál a junior (pro studenty škol).

best sommelier of the world

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE

Máte ještě vyšší soutěžní ambice? Pouze prostřednictvím Asociace Sommelierů ČR se můžete kvalifikovat na nejprestižnější světové sommelierské soutěže pořádané Mezinárodní asociací sommelierů - The Best Sommelier of the World a The Best Sommelier of Europe & Africa.

23

let tradice

Asociace sommelierů ČR je úspěšnou profesní organizací zaštiťující sommelierskou profesi od roku 1997.

2

vzdělávací programy

Asociace sommelierů ČR má pro své vzdělávací programy akreditaci Ministerstva školství ČR.

12

VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

Asociace Sommelierů ČR pořádá pro své členy a veřejnost 12 vzdělávacích akcí ročně.

1300

POSLUCHAČŮ

Každoročně se účastní vzdělávacích seminářů a programů více než 1300 posluchačů, kteří ochutnají více než 500 vzorků vín.

en_GBEN