Snimek obrazovky 2020 09 28 v 22.19.52 - Úvod expertise ASCR - Úvod Snimek obrazovky 2020 09 28 v 22.20.12 - Úvod ASCR - Úvod education Snimek obrazovky 2020 09 28 v 22.19.09 - Úvod ASCR - Úvod tradition o beauty image rev 2 - Úvod beauty image rev 1 - Úvod L O K
Official website of

SOMMELIER ASSOCIATION

of the Czech Republic
Snimek obrazovky 2020 09 26 v 16.53.52 - Úvod

TRADITION

Asociace sommelierů ČR vznikla v roce 1997, v roce 1998 byla AS ČR ve Vídni přijata do Mezinárodní asociace sommelierů - Association de la Sommeliere Internationale, která je nejvyšší mezinárodní organizací zaštiťující sommelierskou profesi. Více než 23 let se AS ČR zaměřuje na vzdělávání, poradenství a popularizaci sommelierského řemesla s cílem zvyšovat úroveň tohoto oboru v rámci ČR a na mezinárodní úrovni. AS ČR je členem apelační komise a připomínkuje návrhy legislativních změn týkající se oboru. AS ČR se věnuje jak vzdělávání a osvětě, tak popularizaci sommelierského oboru a vín z České republiky a z celého světa.

1078 1 scaled - Úvod

EXPERTISE

Asociace sommelierů ČR poskytuje odborné konzultační a poradenské služby včetně přípravy vinné karty a školení zaměstnanců "na míru" dle potřeb zaměstnavatele či odborné posudky na ohodnocení vín. AS ČR organizuje či odborně zaštiťuje vybrané gastronomické akce, sommelierské soutěže, veletrhy, semináře a hodnotící soutěže vín. AS ČR napomáhá zvyšování informovanosti svých členů a pořádá pravidelná školení a vzdělávací programy pro laickou veřejnost i profesionály pod záštitou akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Členem AS ČR se může stát jak milovník vína z řad laické veřejnosti, tak profesionálové z oboru.

ascr-prednaska-kurz-certifikat-sommeliera-degustace

EDUCATION

Asociace sommelierů ČR se zaměřuje na vzdělávání veřejnosti, studentů odborných škol i profesionálů. AS ČR pořádá jak pravidelné vzdělávací semináře, tak intenzivní vzdělávací program Certifikát Sommeliera, jehož kvalita je potvrzena udělenou akreditací Ministerstva školství ČR. Kurz je veden výlučně lektory s certifikací pro výuku v oboru. AS ČR dále pořádá vzdělávací program Junior certifikát sommeliera pro odborné školy. AS ČR každoročně pořádá Mistrovství sommelierů ČR, soutěž Sommelier Moravy a znalostní testy pro kvalifikaci na mezinárodní soutěže.

TRADITION

MISSION

of The Sommelier Association of the Czech Republic

"Civilized people go where the wine is drinking," said Charlie Chaplin. We just add that wine is also in a tight connection with culture and culture goes hand in hand with the educational level. Wine and its correct selection might might pump up the dish to an unforgettable gastronomic experience, offering the opportunity to get to know the region where the wine comes from based on its taste and smell, the tradition and the personal touch of the winemaker. Wine belongs to social life, it has always been an essential part of many important events, whether in history or simply in the life of each of us. Our goal is not only to educate professionals or wine lovers, but also to be a direct connection between the winemaker and wine consumer and to enable the wine to show its full potential by appropriate selection, pairing and serving.

SOMMELIER CONTESTS, EDUCATION

IMG 9308 scaled - Úvod
EDUCATION

WINES FROM MORAVIA AND BOHEMIA

Explore...

Česká republika se dělí na 2 vinařské oblasti - Čechy a Morava, které se dále rozdělují na 6 vinařských podoblastí. Které to jsou? Jaké typické odrůdy jsou v České republice nejvíce zastoupeny? A kolik vína vypije ročně každý Čech dle statistik? A co dobrého k jídlu si dát ke své oblíbené sklence vína?

en_GBEN